לאחר ציפייה ארוכה והתרגשות רבה אין כמו לתעד את הרך הנולד בימיו הראשונים, אלו ללא ספק הצילומים המרגשים ביותר שלא ניתן לשחזר בזמן מאוחר יותר. צילומי ניו בורן מומלץ לעשות בין גיל 5 ימים לשבועיים אך ניתן לעשות עד גיל חודש. הסיבה לטווח הזה היא העובדה שבזמן זה השינה של התינוק היא בדרך כלל עמוקה וארוכה.

צילומי ניו בורן נערכים בסטודיו בתנאים המותאמים היטב לצרכיו של התינוק. זה נכון שמרבית התמונות בצילומי ניו בורן הן של התינוק ישן אבל זה בהחלט לא הופך את זה לפשוט יותר. צילום ניו בורן דורש מיומנות, סבלנות, ידע וניסיון.

מה חשוב לבדוק/לוודא לפני בחירת הסטודיו?

  1. אפשרות לשינוי טמפרטורות בחדר – צילומי הניו בורן מתבצעים לרוב כאשר התינוק ערום. תינוק בגיל הזה חייב סביבה חמה לכן וודאו שבסטודיו יש מזגן או אמצעי חימום אחר אשר יאפשר סביבה נעימה לתינוק. שימו לב – חשוב שגוף החימום לא יהיה קרוב לתינוק או לחפץ כלשהו בחדר.
  1. אביזרים – וודאו שהסטודיו מאובזר באביזרים ובדים מגוונים, כך ניתן יהיה לצלם את התינוק ב"סטים" שונים ומגוונים. חשוב שיהיו שמיכות יפות ונוחות עליו הוא ישכב, בדים נעימים שיעטפו אותו, כובעים/סרטים לראש ואביזרים משלימים נוספים. שימו לב – חשוב לוודא שכל החפצים/בדים שהתינוק בא איתם במגע עברו כביסה על מנת להימנע מאלרגיה שיכולה להיווצר בעור הרגיש שלו.
  1. סבלנות וזמן – קצב הצילום של הניו בורן הוא איטי יותר ומותאם לצרכים של התינוק. יש תינוק שישן לאורך כל הצילומים, יש תינוק שירצה לאכול כל חצי שעה, יש תינוק שיצטרך החלפת טיטול ויש תינוק שפשוט ירצה קצת ידיים של אמא 💕 לצורך כך חשוב שהסטודיו יפנה לפחות 3-4 שעות על מנת שלא יהיה "לחץ" של זמן.
  1. סגנונות צילום ועריכה – עברו על תיק העבודות של הצלם ובדקו האם סגנון הצילום והעריכה מתאימים לכם. חשוב לראות תמונות איכותיות, שהתינוק נראה בהם שלו ונינוח, בדקו האם התמונות ערוכות בצורה טבעית שמחמיאה לתינוק, האם יש גוונים שונים של תמונות וכו'.
  1. וודאו שמרחב הצילום גדול מספיק על מנת שתוכלו להיות בסביבת התינוק לאורך הצילומים. נכון שרוב התמונות הן של התינוק בלבד אבל חשוב שתהיו לידו, תזהו מתי הוא קרוב להתעוררות או מתי לא נוח לא. שימו לב – לעולם אל תשאירו את הילד ללא השגחת מבוגר. גם בגיל הזה וגם אם הוא רק נמצא על כרית/פוף או כל משטח שהוא עדין יש סכנת נפילה.
  1. לפני שאתם סוגרים – דברו טלפונית עם הצלם, וודאו שאתם משדרים על אותו גל ושהוא קשוב לכם. הוא הולך לפגוש אתכם בימים מאוד לחוצים (ומתישים) וחשוב שתדברו בשפה משותפת.

זכרו! הילד הוא האוצר שלכם והצילום צריך להיות חוויה טובה בשבילכם ובשבילו, אל תהססו לשאול ואל תהססו להעיר ולהאיר, זו זכותכם.

תהנו 🙂