צילומים שמתבצעים בסטודיו ע"י צלם מקצועי הם שונים משמעותית באיכות שלהם מאשר צילום חובבני ועל כן מומלץ לעשות זאת בסטודיו. אבל, יחד עם זאת בעולם הדיגיטלי שאנחנו חיים בו היום כל אחד יכול לקחת מצלמה או פלאפון, ללחוץ על כפתור ולצלם. לא צריך להיות צלם מקצועי בשביל זה.

לפעמים אנחנו יוצאים לטיול משפחתי או מבלים יחד ביום חופשי ולבסוף נזכרים שלא צילמנו שום תמונה למזכרת. אז אם החלטתם לעשות זאת באופן עצמאי ולתעד את המשפחה במהלך טיול או אירוע משפחתי אני ממליץ לכם להיעזר בטיפים הבאים:

  1. לא לשכוח את המצלמה 😯 כמובן גם את כל הנלווים לכך, סוללות, כרטיס זיכרון וכו'. אם מצלמים בטלפון נייד צריך לזכור לדאוג שתהיה סוללה מלאה. לשם כך מומלץ להגדיר מישהו שיהיה אחראי על כך.
  1. השתדלו עד כמה שאפשר לקבץ את כל המשפחה יחד ברגע אחד שמתאים לכולם. חשוב וכדאי לשים לב שאין "זרים" ברקע שנכנסים לפריים. אפשר להעמיד את המשפחה בכל מיני צורות או פשוט לתת להם "לזרום".
  1. כאשר אתם מצלמים הרבה אנשים, הקפידו לצלם מספר תמונות על מנת לוודא שיש לכם לפחות תמונה אחת שבה אין מישהו שיצא בצורה לא מחמיאה או עצם עיניים.
  1. אחרי שיש כמה תמונות של כל המשפחה יחד, כדאי לצלם גם תמונות אותנטיות. ילדים שמשחקים, הורים שנחים או מכינים אוכל, כל אחד ומה שהוא עושה לבד או עם בן משפחה אחר. אלו תמונות לא "מבוימות" וזו יכולה להיות מזכרת ממש יפה.
  1. נסו לצלם מזוויות שונות ומגבהים שונים. זה יוצר גיוון בתמונות.
  1. השעות המומלצות לצילום בחוץ הן שעות בין הערביים. בשעות אלו יש תאורה טבעית נעימה מאוד ורכה.
  1. כאשר אתם מצלמים עמדו עם הגב לשמש כך התמונה לא תצא בהירה ומסונוורת.
  1. נכון שהעיקר זה האנשים שבתמונה אבל יפה יותר יהיה אם גם הרקע יהיה מעניין. אפשר לצלם ביער, בים וכו'.
  1. במידה ואתם רוצים להיות חלק מהתמונה המשפחתית (ולא לעשות סלפי 😜) הפתרון הוא שימוש בטיימר. את המצלמה מעמידים על מתקן בגובה מתאים או חצובה ומכוונים את הטיימר.
  1. והכי חשוב… אל תשכחו ליהנות! נכון שאנחנו רוצים שיצאו תמונות טובות שיהיו לנו למזכרת אבל חשוב לא פחות שגם מי שמצלם ייהנה מהיום.