כל הורה אוגר במרוצת השנים אלפי תמונות של הילדים שלו. כל צעד והבעה חדשה מתועדים בהתרגשות. אבל…לכמה מכם יש צילומי משפחה עם הילדים? צילומים כאלה שרואים בהם גם אתכם, ההורים. צילומי משפחה הם אחת המזכרות המשפחתיות היפות ביותר. צילומי משפחה בסטודיו יתעדו רגעים משפחתיים קסומים.

צילומי משפחה אורכים כשעה. לא ניתן למשוך את הצילומים מעבר לכך כי הילדים מתעייפים ומאבדים סבלנות.

חשוב שהסטודיו יהיה מרווח, מזמין ונעים לילדים ושתהיה להם תעסוקה לרגעי ההפוגה בצילום. לא תמיד כולם נמצאים יחד על הסט.

אפשר לצלם צילומים טבעיים של המשפחה ללא אביזרים כלל, אך מצד שני, ישנם אביזרים רבים שמתאימים לצילומי משפחה בסטודיו ויכולים להוסיף המון. למשל בגדים, כובעים, מצלמה ישנה, משחקים, טלפון וכו'. האביזרים הרבים גורמים לילדים עניין רב ומביאים ליצירתיות של כל המשפחה.

מה כוללים הצילומים:

  • צילומי משפחה – בדר"כ זה יהיה השלב הראשון. הסיבה, זה חדש לילדים ואנחנו צריכים לתת להם את הזמן להתרגל לסט הצילום. כמובן שכשההורה בפריים הילד מרגיש בטוח יותר להיפתח לצלם "הזר" שעומד מולו. התמונות יהיו תמונות של הילדים יושבים עליכם, מחבקים אתכם, מטפסים עליכם וכל העולה על רוחם. הדגש בצילומים משפחתיים הוא היחד. הניסיון והסבלנות של הצלם חשובים כאן מאחר ותוך כדי הנצחת הרגע צריך לשים לב לפרטים הקטנים, שכולם מחייכים, שכולם נראים טוב ואף אחד לא מתפספס.
  • הורה וילד – כמה תמונות של כל הורה עם הילד. במידה ויש יותר מילד אחד אז תמונה של ההורה עם כל אחד מהילדים ותמונה של ההרה עם הילדים יחד.
  • רק ילדים – תמונות של כל ילד עם עצמו. תמונות בהם הילד משתולל, משחק, צוחק ומתלהב, משתעשע עם האביזרים השונים. במידה ויש יותר מילד אחד אז גם תמונות משותפות של כל הילדים יחד.

למרות השאיפה לצלם לפי התכנון המפורט מעלה חשוב לזכור, ילדים הם ילדים, ואי אפשר לצפות שיתנהגו בצילומים בדיוק כמו שאנחנו רוצים. וכאן בדיוק נכנסת לתמונה החשיבות בבחירת צלם סבלני עם הרבה ניסיון. חשוב מאוד שגם ההורים יבואו עם סבלנות ובלי ציפיות מוגזמות של איך בדיוק הם רוצים שהילדים ייראו והכי חשוב, דוגמה אישית. כשההורים נלהבים ומשתפים פעולה אז הסיכוי שגם הילדים ירצו לקחת חלק ולהשתתף בחוויה יגדל. זה בסדר גמור לבוא עם ציפיות אבל חשוב לזכור שכל משפחה היא עולם ומלואו וגם אם ראיתם צילומים מסוימים והחלטתם שאתם רוצים בדיוק כאלה קחו בחשבון שאופי המשפחה ישפיע גם על אופי הצילום, והתמונות שיתקבלו ישקפו בדיוק את הייחודיות של המשפחה שלכם שאין דומה לה.

הכי חשוב!
אל תשכחו ליהנות מהזמן הנפלא הזה, זמן משפחתי נטו, מלא בחיבוקים, נישוקים ואהבה.