אפשר לצלם כל ילד בכל גיל. תינוק ניתן לצלם כבר ימים ספורים לאחר הלידה וצילומי ניו בורן בדר"כ מתבצעים עד גיל שבועיים, רצוי כמה שיותר מוקדם. צילומי תינוקות ניתן לעשות עד גיל שנה ומומלץ מאוד להביא תינוק להצטלם כאשר הוא כבר מחייך, מרים את הראש ומגיב מעט לסביבה שלו. צילומי סמאשקייק נהוג לעשות בגיל שנה, אבל אני ממש לא מגביל. בכל גיל זה כיף להתלכלך. ואל תפחדו מהלכלוך, בסטודיו יש מקלחת ואפשר לרחוץ את הילד לאחר מכן.

צילומים באמצע השבוע ניתן לתאם כשבועיים מראש. ימי שישי הם מבוקשים מאד לכן אם אתם מעוניינים להגיע לצילומים ביום שישי, מומלץ לתאם כחודש מראש. צילומי ניו בורן מומלץ לתאם כיומיים-שלושה לאחר הלידה. כמובן שבכל מקרה במידה ואתם מעוניינים לתאם צילומים אני ממליץ להתקשר לבדוק האם המועד שאתם מעוניינים בו פנוי.

כאשר הילד הוא קטן, למשל בצילומי ניו בורן, תינוקות או סמשקייק בגיל שנה, פחות יש אפשרות או צורך להכין את הילד. אבל כאשר מדובר בילדים גדולים יותר, חשוב לשתף אותם, לספר להם לאן נוסעים, מה הולכים לעשות ואת מי הולכים לפגוש.

בסטודיו קיים מגוון רחב מאוד של אביזרים, פריטי לבוש, רקעים ועוד. ישנם פריטי לבוש בסיסיים בהתאם לסוג הצילום שכדאי להביא ועל כך תקבלו הנחיות בזמן התיאום. בכל מקרה, לא נדרש לרכוש שום דבר מיוחד לקראת הצילומים. אם יש חפץ קרוב ללבכם שתרצו לשלב בתמונות למזכרת, כמובן שאני זורם אתכם 😉

ההחלטה היא של ההורים בלבד. רוב התמונות יהיו של התינוק לבדו בסטים שונים, אבל, אנחנו ממליצים בחום להורים להשתלב במספר תמונות. ישנה אפשרות לצילומים בהם רואים באופן ברור את הילד וההורה, וישנה אפשרות שההורה יהיה לחלוטין רק ברקע.

אין שום סיבה שפצע/שריטה או כל פגם אחר בעור יפריע לצילום. אני עורך את התמונות, מעבד אותם ומבצע טשטוש של מה שאנחנו לא רוצים לראות. התוצאה היא תמונה איכותית וחלקה.
בצילומי ניו בורן במידה ויש קילופים בעור או טבור שעדיין לא נפל, אני אטפל בזה בשלב העריכה 🙂

זמן הצילום הוא בדרך כלל בין שעה לשעתיים. בצילומי ניו בורן לעיתים יתכן וזה ימשך מעט יותר מאחר וחשוב לי להיות קשוב לצורך של התינוק (שינה, האכלה) ולכן יש מקרים בהם צריך לעשות הפסקה בצילום.

בצילומי משפחה על מנת לשמור על האותנטיות של הצילום אני משתדל לא "לביים" את התמונות אם אין צורך בכך. אני כן אנחה אתכם ואתן לכם טיפים על מנת שהתמונות יהיו יפות ומחמיאות. לגמרי לגיטימי להיות מעט מובכים בהתחלה, אבל מבטיח שתרגישו בנוח מהר מאוד ותדעו כבר לבד מה לעשות.

אחרי הצילומים אשלח במייל את כל התמונות הגולמיות מתוכן צריך לבחור את התמונות שאוהבים ביותר על מנת שאני אעבד אותן בפוטושופ. ברור לי שסינון התמונות זה חלק קשה מאוד אבל כדאי מאוד להתחיל בצמצום התמונות ולאחר מכן לבחור תמונות מסטים שונים וזוויות צילום שונות. נסו לבחור תמונות מגוונות עד כמה שניתן.

ההעדפה האישית שלי היא לא לבצע את הבחירה עבור הלקוחות מאחר והראייה שלי כצלם מקצועי שונה לחלוטין מראייה של אימא למשל שרואה את הילדים שלה בתמונות. יכול להיות שלי יפריע משהו שמופיע ברקע בעוד את לא תשימי לב לזה בכלל ותאהבי מאוד את התמונה בגלל איך שהילד המקסים שלך נראה בה. אני ממליץ לכם לנסות לבחור את התמונות לבד, או להתייעץ עם בני המשפחה והחברים. כדאי תחילה לצמצם כמה שיותר תמונות ואז לבחור. תנו לרגש לעזור לכם. אבל, בסופו של דבר ההחלטה היא שלכם, אם יהיה לכם קשה מידי ותסמכו עליי, אבחר בשבילכם.

את התמונות אני מעבד באמצעות תוכנת הפוטושופ. לעיבוד למעשה יש 2 מטרות. מטרה ראשונה היא למעשה טשטוש של פגמים בעור, קילופי עור (בניו בורן), לכלוכים, פצעים, החלקת הרקע וכו'. כמובן שהעריכה מתבצעת תוך שמירה על הצבעים ותווי הפנים האמיתיים. המטרה השנייה היא שינוי גוון התמונה והתאורה (למשל שחור/לבן, עתיק). נכון שגם התמונות הגולמיות הן תמונות יפות מאוד, אבל תמונות שעוברות עיבוד מקבלות אופי שונה ומראה מיוחד.

יום-יומיים לאחר הצילומים תקבל/י למייל שלך את כל התמונות הגולמיות. התמונות שמתקבלות הן ברזולוציה המתאימה לפיתוח. מתוך התמונות שישלחו למייל תבחר/י את התמונות אותן הכי אהבת ואליהן הכי התחברת. את התמונות אני אעבד, ואשלח לך בדואר תוך כמה ימים.

כן, תקבלו דיסק ובו כל התמונות. התמונות על גבי הדיסק ישמרו ברזולוציה שמתאימה להדפסה איכותית ולפיתוח.

בוודאי!!! ניתן להזמין שובר מתנה אישי. מקבל המתנה למעשה יקבל הזמנה ליום צילומים בסטודיו. זו מתנה מרגשת שהיא גם מזכרת נפלאה.